Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Krojované bábiky 2024 Poprad a Kežmarok – XXVI.

31 mája - 3 júna

Krojované bábiky 2024 Poprad a Kežmarok – XXVI. Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

Dátum: 31.5.-3.6.2024
Miesto: Poprad a Kežmarok

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Krojované bábiky vznikol v roku 1997 na podnet súboru Maguráčik z Kežmarku. Pridali sa aj ostatné súbory podtatranského regiónu, ktoré boli naklonené myšlienke neformálneho stretávania sa kolektívov, bez súťažného napätia, v rámci osláv Dňa detí.

Festival má svoje zvláštnosti – niekoľkodňové trvanie, symboliku a umiestnenie, čo robí festival jedinečným a zvláštnym.

Festival spoluorganizujú podtatranské kolektívy, ktoré si pozývajú svojich priateľov – hostí zo Slovenska a zahraničia.

Na pamiatku si medzi sebou vymieňajú bábiku – symbol kolektívu a detskej hravosti. Hostia si tento prezent odnášajú na pamiatku domov a podtatranské súbory odovzdávajú svoje prezenty – Krojované bábiky do Múzea v Stropkove.

Akt výmeny bábik krojovaných bábik prebieha v Galaprograme v Kežmarku. Festival sa realizuje každoročne, pričom v priemere prichádza na festival 4-6 zahraničných súborov.

Srdečne Vás pozývame na XXVI. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov Krojované bábiky 2024.

Tento 4 dňový festival má priebeh každý deň iný a na inom mieste. Jeho realizácia bude prebiehať v mestách Poprad, Kežmarok, Svit, a okolitých obciach. Festival spoluorganizujú podtatranské kolektívy, ktoré si pozývajú svojich priateľov – hostí zo Slovenska a zahraničia. Na pamiatku si medzi sebou vymieňajú krojovanú bábiku – symbol kolektívu a detskej hravosti. Hostia si tento prezent odnášajú na pamiatku domov a podtatranské súbory odovzdávajú svoje prezenty – Krojované bábiky do Múzea. Akt výmeny krojovaných bábik prebieha v Galaprograme v Kežmarku.

Príďte sa pozrieť na mohutné podujatie, kde dominujú ľudové tradície, folklór, hudba, spev a tanec. Prežite s nami fascinujúce chvíle.

Voľný vstup

 

Details

Start:
31 mája
End:
3 júna
Website:
https://www.facebook.com/folklore.festival.costumed.dolls

Venue

Poprad
Námestie svätého Egídia
Poprad, 05801 Slovenská republika
+ Google Map
View Venue Website
Verified by MonsterInsights