Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spišské folklórne slávnosti 2024

29 júna @ 1:00 pm - 30 júna @ 5:00 pm

Oslávte s nami jubilejný 50. ročník Spišských folklórnych slávností

29. – 30. JÚN 2024 – SPIŠSKÝ SALAŠ – SPIŠSKÉ PODHRADIE

Pridajte sa k nám na najväčšom folklórnom festivale na Spiši, ktorý tento rok oslavuje svoju polstoročnicu! Tento jedinečný jubilejný ročník je plný atraktívnych vystúpení, autentickej atmosféry a nezabudnuteľných zážitkov.

V rámci sobotného programu Spišských folklórnych slávnostísa môžete tešiť na množstvo vynikajúcich kolektívov, sólistov – spevákov, tanečníkov a inštrumentalistov z regiónu Spiš. Slávnostný večerný program venujeme téme 50. výročia Spišských folklórnych slávností. Účinkovať v ňom budú najlepšie súbory a sólisti z nášho regiónu. Tohtoročný festivalje tematicky prepojený s rázovitou obcou Kojšov, čo sa odráža vo vizuálnej stránke festivalu a v jeho niekoľkých programoch, takže nebude chýbať ani večerné pálenie vatry spojené so spevom jánskych piesní žien a dievčat z FSkKojšovan z Kojšova a DFS Barborka z Gelnice, škola spevu, škola tanca a tancovačka pri muzike, na ktorej sa o zábavu postará jedinečná a známa Muzička z Bratislavy.

Nedeľný program privíta skvelé kolektívy a jednotlivcov z ďalších regiónov Slovenska. Spišské folklórne slávnosti vyvrcholia koncertom fantastickej Muziky Milana Rendoša.Festival ponúka aj divadelné predstavenia pre deti, tvorivé dielne a viaceré workshopy, školy tanca, spevu a výstavuhistorických fotografií z nášho regiónu.

Atmosféru krásneho prostredia s výhľadom na Spišský hrad doplní remeselná ulička a gastro zóna, v ktorej si budete môcť vychutnať aj „kojšovsku kuchňu“.

Hlavný organizátor festivalu je Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s partnermi – Mestom Spišské Podhradie a Spišským salašom. Hlavný partner podujatia je Fond na podporu umenia.

PODUJATIE SA KONÁ POD ZÁŠTITOU PREDSEDU KOŠICKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA.

𝐏𝐨𝐝𝐮𝐣𝐚𝐭𝐢𝐞 𝐳 𝐯𝐞𝐫𝐞𝐣𝐧ý𝐜𝐡 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐣𝐨𝐯 𝐩𝐨𝐝𝐩𝐨𝐫𝐢𝐥 𝐅𝐨𝐧𝐝 𝐧𝐚𝐩𝐨𝐝𝐩𝐨𝐫𝐮 𝐮𝐦𝐞𝐧𝐢𝐚.

Zmena programu vyhradená.

Details

Start:
29 júna @ 1:00 pm
End:
30 júna @ 5:00 pm
Website:
https://www.facebook.com/events/245129671899868?ref=newsfeed

Venue

Spišské podhradie
Spišský salaš
Spišské Podhradie, Prešovský kraj 05304 Slovenská republika
+ Google Map
Verified by MonsterInsights